ef
ef ef ef fee ef efef ef efe
efe
 

mlp
X11-X15 PremiumLine

mlp
Maasoojuspumbad


pilp
Ventilatsiooni-
soojuspumbad

ilp
Õhusoojuspumbad


pilp
IVT 495 TWIN

optima
IVT Optima
õhusoojuspumbad

vbx
Ventilatsiooni-agregaat VBX ja
Kompaktkollektor

 

 

IVT TWIN 495,
ventilatsiooni- ja maasoojuspump koos

Mudelis IVT TWIN 495 ja IVT TWIN 695 on ühendatud ventilatsiooni õhusoojuspumba kompaktsus, madalad hankekulud ja maasoojuspumba suured säästud.

Ventilatsiooniõhusoojuspump on Rootsis peaaegu igas uues majas. Sama tendentsi võib täheldada Soomes. Suuremad majavalmistajad pakuvad oma tooteid koos ventilatsiooniõhusoojuspumba IVT 490-ga, millega tagatakse maja ventilatsioon, küte ja tarbevesi. Ka Eestis on toode võitnud suure poolehoiu. ”Töötab kui unelm, säästab loodust ja rahakotti”.

Maasoojuspump võtab energiat maast või veekogust. Ventilatsioon on selliste süsteemide puhul lahendatud eraldi. Maasoojuspumbad on väga ökonoomsed küttesüsteemid. Mida suurem maja, seda suuremad säästud. Eriti sobivad tooted renoveeritavates eramutes, kus vahetatakse välja õli- või muud küttesüsteemi.

Euroopa juhtiv soojuspumpade tootja IVT INDUSTRIER AB on ühendanud ülalmainitud kaks soojuspumpa üheks menutooteks. TWIN 495 energiaallikateks on välja ventileeritava õhu soojus kombineerituna maasoojusega. Twini puhul on maakontuuri pikkus vaid 150-200 meetrit sõltuvalt maa tüübist. Kütte, tarbevee ja ventilatsiooni eest hoolitsev seade sarnaneb mõõtmetelt külmkapiga. Soojuspumbale sobiva koha leidmisel ei ole piiranguid. Tootega tuleb kaasa ventilatsiooniprojekt ja häälestus, kliendi soovi korral ka ventilatsiooni ja maakontuuri tarvikuid. TWIN 495 sobib kuni 150 m2 suurusesse eramusse. Selle toote säästud on samas suurusjärgus maasoojuspumbaga, kusjuures hankekulud on märkimisväärselt väiksemad kui osta kaks süsteemi eraldi.

Tänaseks on tootja toodet edasi arendanud ja tooteperekonda on tulnud uus TWIN 695. Toote komressor on 6 kW väljundvõimsusega ja sobib juba suurematesse majadesse. TWIN tüüpseid lahendusi on võimalik kompaktselt lahendada ka päris suurte majade puhul. Eestis oleme paigaldanud kuni 17 Kw väljundvõisusega TWIN tüüpseid lahendusi. Maja suurused tihti üle 300m2. Üks suurtest eelistest TWIN tüüpsete lahenduste puhul on kompaktkollektorite kasutamine soojuspumba energiaallikas, ehk teisisõnu meie krundil. Eriti linna tingimustes, kus krundid väiksed on selline võimalus pea ainus, et kasutada vedelik/vesi soojuspumpa (maasoojuspumpa). Keskmise maja puhul oleks krundilt leitav ruum kollektori rajamiseks umbes 20-40m2. Ehk üle 10 korda väiksem võrreldes tavalise kollektori rajamisega.

 

twin

 

Tooteleht (soome k.)

Tooteleht (inglise k.)

 

Kasutusjuhend 495

 

Uut Soojust

Soojuspumba Uudised

Millist soojuspumpa valida?

Soojusökonoomilised arvutused

we
5-aastane EriGarantii

luigemark
HT PLus tootesari Luigemärgistatud

 
 
IVT Soojuspumbad | Liivalaia 51 | 10145 Tallinn | tel. | faks | info@ivt.ee