ef
ef ef ef fee ef efef ef efe
efe
 

mlp
X11-X15 PremiumLine

mlp
Maasoojuspumbad


pilp
Ventilatsiooni-
soojuspumbad

ilp
Õhusoojuspumbad


pilp
IVT 495 TWIN

optima
IVT Optima
õhusoojuspumbad

vbx
Ventilatsiooni-agregaat VBX ja
Kompaktkollektor

 

 

Õhusoojuspump IVT Nordic Inverter

Investeering õhusoojuspumpa tähendab kolmekordset võitu soojuses
Õhusoojuspump kasutab energiaallikana välisõhku, võimaldades saada soojusenergiat otse õuest. Tasuta energiat saab väljast ammutada kuni -30 kraadise pakasega. Eriti praktiline on õhusoojuspump siis, kui kütmiseks kasutatakse elektriradiaatoreid: 1-1,5 kilovatt-tunni elektri kasutamisel saadakse 3-4 kilovatt-tundi soojusenergiat.

Õhusoojuspump IVT Nordic Inverter tagab maksimaalse tulemuse elektrikütte puhul, siis säästame rohkem kui pool kütteks vajalikust elektrienergiast. Lisaks saame palavatel suvepäevadel kosutavat jahedust, sest õhusoojuspumpa võib kasutada ka kliimaseadmena. Samas hingame soojuspumba filtreeritud õhku, mis on vaba igasugustest allergiatekitajatest.


Projekteeritud Põhjamaa kliimat arvestades
IVT Nordic Inverter on Jaapanis toodetud soojuspump. Mudel Nordic on mõeldud Põhjamaade külmade ja niiskete ilmade jaoks. Näiteks välisseadme korpus on külma- ja niiskusekindel ega roosteta. Sulatusmehhanism, mis on paigaldatud juba tehases, tagab kindla töörezhiimi. Välisseadme sulatamiseks ei ole vaja erinevalt vanematest mudelitest lisaseadmeid.


Tõhus küte ning soovi korral jahutus
Invertersüsteemiga õhusoojuspumba võimsusskaala on lai. Soojuspump käivitub kohe maksimaalse võimsusega: soovitud temperatuuri saame seega väga kiiresti. Saavutanud ettenähtud temperatuuri, toodab IVT Nordic Inverter väikse võimsusega ühtlast ning meeldivat soojust.

Suurem kokkuhoid
Temperatuuri pidev jälgimine ja kompressori sujuv invertersüsteem tagavad vanemate On/Off õhusoojuspumba mudelitega võrreldes 30% võrra väiksema voolutarbimise. Juhusliku elektrikatkestuse korral käivitub Sharp Nordik Inverter automaatselt ning arvestab eelnevalt määratud temperatuuri.


Kaugjuhtimispuldi abil reguleerid nii sooja kui ka külma
Kõik reguleerimised võib teha kaugjuhtimispuldi abil: määrata täpne temperatuur, puhuri erinevad kiirused, puhutava õhu suund ja ajastada kogu süsteem. Näiteks swing-programmiga õhuvoolu suunaja liigub aeglaselt üles ja alla, kandes meeldivat sooja (vajadusel jahedust) kõikidesse ruumidesse. Soovi korral võib kasutada ka automaatprogrammi. Sel juhul reguleerib Sharp end ise, arvestades nii välis- kui ka sisetemperatuuri ja tootes efektiivselt toasooja. Lisavarustusena ka GSM juhtimine ja niiskuskontroll.

Sobib uude ja vanasse majja
Sharp Nordik Inverter paigaldatakse ühe päevaga nii uude kui ka vanasse majja. Selleks ei ole vaja teha suuri ümberehitusi. Õhusoojuspump ei sõltu olemasolevast kütte- ega ventilatsioonisüsteemist, kuid maksimaalse kokkuhoiu tagab elektikütte puhul. Kõige tähtsam on teadmine, et säästmine algab samast päevast, kui on paigaldatud IVT Nordic Inverter.

Invertersüsteem säästab
Vanemad On/Off reguleerimissüsteemiga õhusoojuspumbad kütsid maja kindla võimsusega. Soojust ruumis reguleeriti kompressori seiskamise ning käivitamisega. Soojuspump IVT Nordic Inverter reguleerib inverteri abilsujuvalt toasooja (vajadusel kosutavat jahedust) vastavalt soovile või välistemperatuurile. Toote nüüdisaegne tehnika tagab vanemate mudelitega võrreldes vaikse töörezhiimi ning suurema säästu.

Puhtam siseõhk
Aeglaselt ringlev õhk ühtlustab sisetemperatuuri kogu majas. Seoses sellega vähenevad ka niiskuse ja hallituse riskid. Siseõhk muutub palju meeldivamaks ning hajub toas ühtlaselt, ka põrand on soojem. Soojuspumba filtrid puhastavad õhu tolmust, bakteritest ja muudest tervist kahjustavatest kübemetest. Toote mikrofilter puhastab õhust kuni 0,01 mm kübemeid. Filtreid on väga lihtne puhastada.

Õhusoojuspumba tasuvusaeg on 3-4 aastat
Õhusoojuspumbad alustasid võidukäiku Rootsis 1980. aastatel. Rootsis on neid paigaldatud umbes 70 000. Meie naaberriigis Soomes levisid õhusoojuspumbad 1990. aastatel. Soojuspump OÜ juhataja Jussi Hirvonen hankis õhusoojuspumba 1992.aastal. Tema 180 m2 suurust maja köeti siis elektriga ning elektriarve oli 1000 Soome marka (2600 krooni) kuus. Tänu õhusoojuspumbale kahanes igakuine elektriarve 600 margale (1560 krooni). Soojuspump tasus end ära nelja aastaga. Õhusoojuspump koos paigaldusega maksab 40 500 krooni.

IVT soojuspumpasid toodetakse Rootsis. Soojuspumpade tootmise pikaajalisust kinnitab enam kui 30-aastane kogemus.

Küsimusnurk:

Kuidas jaguneb soojus ruumides, kui on ainult üks siseseade?
Vaatamata ühele siseseadmele, jaguneb soojus ruumides üllatavalt hästi. Tubade kütmisel peavad uksed olema avatud. Kinniste uste taha soojus ei jõua. Väga tähtis on leida siseseadmele elamises õige koht.

Kas ühest siseseadest piisab?Tavaliselt piisab. Elu on näidanud, et ühest siseseadest piisab täiesti eeldusel, et maja ei ole suurem kui 200 m2

Kuidas on võimalik säästa isegi pakasega?
Selliseid päevi, kus väljas on külmem kui -15 kraadi, on meie laiuskraadidel väga harva. Näiteks õhusoojuspump toodab sooja ka veel -10 kraadi juures: 1kW elektri kasutamisel saame 2kW soojusenergiat. Enamasti jääb õhutemperatuur -10 ja +12 kraadi vahele, kus õhusoojuspumba kasutegur on väga hea.

Kas õhusoojuspump sobib ka õli- ja kaugkütte paariliseks, et säästa küttekuludelt?
Loomulikult sobib. Rahalist kokkuhoidu arvestades tuleb lähtuda õli või mõne muu kütteks kasutatava energia hinnast. Alati on võimalik seadistada küttesüsteem nii, et olemasolevat süsteemi kasutatakse üksnes siis, kui õhusoojuspumbast ei piisa ehk teisisõnu - vaid mõned päevad aastas

Kuidas sobib kamin, pliit või ahi õhusoojuspumbaga?
Suurepäraselt! Näiteks need üksikud päevad aastas, kui ilmad on külmemad kui -15 kraadi ning lisaküttena kasutatakse ahju või kaminat, piisab õhusoojuspumbast täiesti.

Mida annab invertersüsteem?
Kõik mootorid tarbivad kõige rohkem energiat käivitusmomendil. On/Off süsteemiga mootorid käivituvad mitukümmend korda ööpäevas, kuhu kulubki oluline osa energiast. Samas see kulutab ja kurnab mootoreid, kuna käivitusmomendil on õlitus puudulik ja rõhud, mida peab ületama, kõrged. Invertersüsteemis mootor ei peatu, seega puudub käivitusmoment ja õlitus toimub kogu aeg. Inverter hoiab temperatuuri etteantud piirides pöörete arvu regulatsiooniga (kiiremaks-aeglasemaks). Seega on ta tunduvalt ökonoomsem ja mootori iga pikem.

Kas õhusoojuspump vajab hooldust ja kas varuosi on saada?
Põhimõtteliselt on soojuspump hooldusvaba seade, võrdluseks sobib imehästi külmik. Vajadusel saab kiiresti abi nii varuosade kui ka hoolduse näol.

Kui pikk on soojuspumba eluiga?
Soojuspumba eluiga on 10-15 aastat. Seejärel on võimalik, et tuleb vahetada kompressor, aga ei pruugi nii olla, sest soojuspump kestab palju kauem. Rootsis töötavad ka ligi paarkümmend aastat vanad soojuspumbad probleemideta.

Kui palju säästab õhusoojuspump?
Keskmise suurusega eramus võtab soojuspump välisõhust tasuta kuni 60% kütmiseks vajalikust energiast. Palju sõltub tarbimisharjumustest. Tähtis on siseseadme asukoht, samuti see, kui palju köetakse talvel kaminat või mõnd muud küttekollet.

 

 

nordic

 

Tooteandmed 12FR-N

Tooteandmed 12GR-N

Tooteandmed 12JHR-N

Tooteandmed 12HR-N

 

12FR-N Kasutusjuhend

 

Lisatarvikud

GSM juhtimine

Uut Soojust

Soojuspumba Uudised

Millist soojuspumpa valida?

Soojusökonoomilised arvutused

we
5-aastane EriGarantii

luigemark
HT PLus tootesari Luigemärgistatud

 
 
IVT Soojuspumbad | Liivalaia 51 | 10145 Tallinn | tel. | faks | info@ivt.ee